43) ŞEHİTLİK NEDİR ?

Selamun aleyküm… Şehitlik makamı nedir ? sorusuna şehitler açısından bakmak, kim bilir belki de birkaç yaralı yüreğin acısını dindirmeye vesile olur diye düşündüm.

Bu bağlam da Allah, Hakk dini İslam için, gaza ve cihat ile bu bayrak, bu toprak ve bu vatan için toprağa düşmüş sayısız şehitlerin mekanlarını cennet eylesin. Saygı Sevgi ve Sadakat ile… 

Şehitlik ki, kalanlara matemin, gidenlere bayramın adıdır.

Peygamberlik gibi Allah’ın en üst makamından sonra gelen mukaddes mekandır, Şehitlik.

Binlerce meleğin , ay yıldızlı bayrağa sarılı tabutun çevresinde toplanıp, Allah’tan rahat ve huzur dolu bir kabir hayatı için yakarışta bulundukları o şanlı askerlerin rütbesidir, Şehitlik.

“Onlara ölüler demeyin!” emriyle yeryüzünde ki herhangi bir canlının haddini aşmasına , kirletip toz kondurmasına ilahi engel koyan Allah’ın, korumaya aldığı sarsılmaz ve yıkılmaz tahttır, Şehitlik.

Yüce Allah sevdiği kullarını, Kendisini seven kullarına da sevdirirmiş ya. İşte, asırlar sonra bile kimsenin tanımasa dahi dualar ettiği, gözyaşı döktüğü; yürekleri sızlatan ve gönüllerde ebediyen taşınmaya ant içilen tertemiz ruhların ulaştıkları kattır, Şehitlik.

Gözle görünmeyen alemde, vatanını korumayı sürdürmenin ve görevine sonsuz bir aşkla devam etmenin sadakatidir, Şehitlik.

Acizlerin, meczupların ve maneviyat yoksunu milyonlarca filozof müsveddesinin asırlardır aradığı ölümsüzlük iksirini, karınca ısırığı acısıyla içerek kavuşanların yegane gerçeğidir, Şehitlik…

En Sevgili olan Allah’ın, bu tertemiz mücahitlerine, dünyada geride bıraktıkları sevenleri için şefaat hakkı tanıyarak topluca cennetini müjdelediği lütfun yoludur, Şehitlik.

Vuslattır. O rıza ki, tüm rızaların en yücesi, Allah rızasına; sofraların en güzeli olan Peygamberler sofrasına nihayet kavuşabilmenin muştusudur, Şehitlik.

Şehitlik, biz var olalım, huzur içinde ailemizle ve dostlarımızla güven ve selamet içinde yaşayalım diye kendi hayatlarını ve ailelerini hiçe sayanların makamıdır.

Sizi unutmayacağız. Unutturmayacağız.El Fatiha.

-Ahmetcan DEVECİ

03.03.2018/ 23.48

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: